Korel Thermal Resort & Spa

Açılış Tarihi : 16 Eylül 2006
Kapasite : 329 Oda
Havaalanı : Kütahya Zafer Havaalanı 45 KM
Şehir Merkezi : Afyon Şehir Merkezi 13 Km
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Giriş – Çıkış Saatleri : Giriş Günü 14:00 – Çıkış Günü 12:00
Taksi : 24 Saat
Dolmuş : Otel Önünden Geçen Minibüs Hattı Bulunmaktadır
Asansör : 4 Adet Misafir Asansörü
Kat Sayısı : 8 Kat
Evcil Hayvan : Kabul Edilmemektedir.

Satın Al
Termal sularıyla ünlü Afyon Bölgesinde doğallığın ve huzurun keyfini çıkartın. Pek çok hastalığa iyi gelen termal sular da şifa bulabilirsiniz.

16 Eylül 2006 tarihinde kapılarını hizmete açan Korel Thermal Resort Clinic & SPA Otel'in resmi açılışı 9 Aralık 2006 tarihinde yapılmıştır. Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya illerinin kesişme noktasında, Afyon şehir merkezine 13 km. uzaklıktadır. En yakın havalimanı Kütahya Zafer Havalimanı 45 km. mesafededir.

Tesis içerisinde alkollü içeceklerin satışı kesinlikle yasaktır.
Açılış Tarihi : 16 Eylül 2006
Kapasite : 329 Oda
Havaalanı : Kütahya Zafer Havaalanı 45 KM
Şehir Merkezi : Afyon Şehir Merkezi 13 Km
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Giriş – Çıkış Saatleri : Giriş Günü 14:00 – Çıkış Günü 12:00
Taksi : 24 Saat
Dolmuş : Otel Önünden Geçen Minibüs Hattı Bulunmaktadır
Asansör : 4 Adet Misafir Asansörü
Kat Sayısı : 8 Kat
Evcil Hayvan : Kabul Edilmemektedir.
Toplam Oda Sayısı : 329
Standart Oda : 265
Engelli Odası : 3
Corner Suite Oda : 10
Teras Suite Oda : 16
Junior Suite : 28
Large Suite : 5
King Suite : 1
President Suite : 1


Standart Oda : 28 m² genişliğinde, modern dekorasyon ile tasarlanmıştır. Direkt telefon, banyoda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, merkezi sistem klima, Minibar, wi-fi, çay – kahve seti ve yastık yorgan menüsü vardır. Maximum 2+1 konaklama yapılabilir.

Engelli Odası : 28 m² genişliğinde, modern dekorasyon ile tasarlanmıştır ve banyoda tutunma yerleri, duşta oturma yeri bulunmaktadır. Direkt telefon, banyoda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, merkezi sistem klima, Mini bar, kablosuz internet erişimi, çay – kahve seti ve yastık yorgan menüsü vardır. Maximum 2+1 konaklama yapılabilir.

Corner Suite Oda : 45 m² genişliğinde, modern dekorasyon ile tasarlanmıştır. Direkt telefon, banyoda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, merkezi sistem klima, Minibar, wi-fi, çay – kahve seti ve yastık yorgan menüsü vardır. Maximum 3+1 konaklama yapılabilir.

Teras Suite Oda : 52 m² genişliğinde, modern dekorasyon ile tasarlanmıştır. Direkt telefon, banyoda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, merkezi sistem klima, Minibar, wi-fi, çay – kahve seti ve yastık yorgan menüsü vardır. Maximum 4+1 konaklama yapılabilir.

Junior Suite Oda : 59 m² genişliğinde, modern dekorasyon ile tasarlanmıştır. Direkt telefon, banyoda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, merkezi sistem klima, Minibar, wi-fi, çay – kahve seti ve yastık yorgan menüsü vardır. Maximum 3+1 konaklama yapılabilir.

Large Suite : 70 m² genişliğinde ve 120 m2 genişliğinde olmak üzerek iki tip large suit odası vardır. Modern dekorasyon ile tasarlanmıştır. Direkt telefon, jakuzili küvet & duşlu banyo, banyoda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, merkezi sistem klima, Minibar, wi-fi, çay – kahve seti ve yastık yorgan menüsü vardır. 70 m² genişliğinde olan large suit odada tek yatak odası, 120 m² genişliğinde olan large suit odada ise 2 yatak odası ve 1 oturma grubu vardır.

King Suite : 2 yatak odası, 1 oturma odası, 1 çalışma odası ve balkonu vardır. Oda içerisinde direk telefon, küvet, jakuzi, banyoda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, müzik yayını, merkezi klima, Minibar, wi-fi, çay – kahve seti, ve yastık – yorgan menüsü bulunmaktadır.

President Suite : 540 m2 kare genişliğinde olup 2 yatak odası, 1 oturma odası, 1 çalışma odası ve mutfak vardır. Oda içerisinde 12 kişilik yemek masası, vestiyer, 3 tuvalet, direk telefon, küvetli banyo, jakuzili banyo, banyolarda telefon, saç kurutma makinesi, kasa, tv, müzik yayını, merkezi klima, Minibar, wi-fi, çay – kahve seti ve yastık – yorgan menüsü bulunmaktadır.
Yiyecek Üniteleri

Sabah Kahvaltısı
Akşam yemeği
Çay saati

Elmas Restaurant : Giriş katta yer almaktadır. 1000 kişilik kapalı alan, 250 kişilik açık alanı vardır. Yaz kış açıktır. 07.00 – 10.00 saatleri arası açık büfe kahvaltı servisi ve 18:30 – 21:00 saatleri arası açık büfe akşam yemeği servisi yapılmaktadır.

Loca Restaurant : Giriş katta yer almakta olup, 25 kişiliktir. Yaz kış açıktır.

Kır Evi : Bahçede yer almakta olup, 40 kişilik kapalı alanı 60 kişilik açık alanı var. Yaz kış açıktır. Konsept olarak Türk Kebapları vardır.

Mercan A’la Caerte Restaurant : 1. Katta yer almakta olup, 110 kişi kapalı alan, 100 kişi açık alanı vardır. Yaz kış açık olup Türk ve Dünya Mutfaklarından lezzetler sunmaktadır.

İçecek Üniteleri

Lobby Bar : Giriş kattadır. 500 kişilik kapasitesi olup yaz kış alkolsüz içecekler servis edilir.

Pool Bar : Havuz başlarında yer alıp, 70 kişilik kapalı alan 30 kişilik açık alana sahiptir. Yaz kış alkolsüz içecekler servis edilip, fast food mutfağı mevcuttur.

Vitamin Bar : Zemin kattadır. 50 kişilik kapasitesi vardır. Yaz kış taze meyve suları servisi vardır.

Yakut Bar : Giriş kattadır. 150 kişilik kapasiteye sahip olup alkolsüz içecek servisi vardır.

Orient Cafe : Giriş kattadır. 100 kişilik kapasiteye sahip olup alkolsüz içecek servisi vardır.
Gündüz Eğlence Programı

● Havuz Oyunları
● Dart
● Voleybol
● Badminton
● Masa Tenisi
● Bilardo
● Bowling
● Fitness Center
Akşam Eğlence Programı

●Tesiste soft animasyon ve canlı müzik programları mevcuttur.

Çocuk Kulübü

Mini Club : Misafirlerimizin çocukları ile huzurlu bir ortamda rahat bir tatil yapmaları amacı ile tüm gün boyu bayan animatörler tarafından yürütülmektedir. 04-12 yaş arası tüm çocuklarımızı bekliyoruz.

Çocuk Gündüz Aktiviteleri

● Çizgi Film Kuşağı

Çocuk Akşam Aktiviteleri

● Mini Disko
Ücretsiz Havuzlarımız ve Kullanım Saatlerimiz

Doğanın bir hediyesi olarak şifalı ve mineral bakımından zengin termal havuzlar, tedavi amaçlı termal banyolar ve her yaştan konuğumuz için açık / kapalı yüzme havuzları, su kaydırakları, buhar banyoları, saunalar hizmetinizdedir.

Havuz Derinlikleri

● Bütün havuzlar 140 cm,
● Çocuk havuzları 45 cm ve 50 cm 'dir.

Toplam 2 açık, 4 kapalı yüzme havuzu bulunduğu gibi, kaplıca kürleri için ayrıca 4 adet Termal Havuz ve 8 adet Özel Aile Banyosu mevcuttur (VIP. Standart ve Saunalı). SPA bölümünde uzman eller tarafından masaj, çamur banyosu, bitki banyoları, cilt bakımları, kuaför, vücut bakımları, Ozon kabini, zayıflama kürleri uygulanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimizde; 2 tane Uzman Doktor, Fizyoterapistler / Hemşireler görev almaktadır. Doğanın bir mucizesi termal su ile birlikte tıbbi hasta tedavileri devam etmektedir. Fizik Tedavi Merkezi'nde fizik tedavi, rehabilitasyon, hidroterapi tedavileri uzman ekipler tarafından yapılıyor. İzokinetik egzersiz sistemi ile kas zayıflıkları bilgisayar ile tespit ediliyor ve tedavileri yapılıyor. Özel "Spinal Dekompresyon" traksiyon cihazı ise bel ve boyun fıtıklarında, omurgalarda ayrıştırma yaparak sinirlerdeki baskıların azalmasını sağlıyor. Kliniğimiz SGK (SSK, Bağ - Kur, Emekli Sandığı) ile anlaşmalıdır. SPA ve Klinik 'den oluşan dev Sağlık Kompleksi toplamda 4.000 m2 lik bir alan üzerine oturtulmuştur.

Suyun İyi Geldiği Hastalıklar

● Romatizma
● Nevralji (Sinir boyunca yayılan iltihaplar)
● Nevrit (Sinir ucu iltihapları)
● Polinevrit (Birden fazla sinirin iltihapları)
● Tendinit (Tenden iltihabı)
● Periartrit (Eklem zarı iltihabı)
● Artroz (Eklem kireçlenmeleri)
● Romatoit Artrit (Ateşli romatizma hastalıkları)
● Artroz (Eklem kireçlenmeleri)
● Selülit(Yumuşak doku romatizması)
● Siyatik (Siyatik sinirinin sıkışması)
● Spondilit (Omurganın kireçlenmesi)
● Mialji (Kas ağrıları)
● Kadın hastalıkları (Kronik dönemlerde)
● Polio Sekeli (Çocuk felci sekeli)
● Hemipleji (Vücudun bir yerinin felci)
● Parapleji (Her iki alt ekstremitenin 'her iki alt bacağın' felci)
● Kırık çıkık sekelleri, kazalardan ve ameliyatlardan kalan sekeller
● Ruhi yorgunluklar, dimağ yorgunluğu
● Bağırsak hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, kronik sistit
● Kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik, solunum sistemi hastalıkları
● Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.

SPA merkezimiz randevu sistemi ile çalışmaktadır. 6 yaş ve üzeri erkek çocuklar bayanlara ait bölümleri kullanamazlar.

Aroma Terapi Banyoları

Stres giderici, Kuvvetlendirici, Tansiyon Düşürücü. Özel olarak toplanan çeşitli bitki, ot, kök ve reçinelerden elde edilen özel karışımlar kişilere banyo kürü halinde sunularak kişinin rahatlayıp gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlar. Deriye derinlemesine nüfuz ederek kan dolaşım sistemini yeniler. Ciltte yumuşaklık ve rahatlama sağladığı gibi yaşlılıkla ilgili cilt bozukluklarında, kaşıntılarda, artrit ve adele spazmlarında, dolaşım bozuklarında mükemmel sonuçlar sağlamaktadır.

Cleopatra Banyosu : İçindeki özel mineraller, tuzlar ve süt sayesinde ölü deri ve hücrelerin atılmasına yardımcı olur; vücudu rahatlatır, sinirleri yatıştırır, cilde yumuşaklık ve taze bir görünüm verir.

Kekik Banyosu : Bakteri oluşumunu önler. Öksürük ve üst solunum yolları iltihabına ve kramplı ağrılara iyi gelir. Tende yumuşaklık ve parlaklık sağlar. Egzama ve romatizmal ağrıların giderilmesinde yardımcı olur. Yüzdeki sivilceleri geçirir, aynı zamanda saçlara canlılık ve parlaklık verir.

Süt Banyosu : Vücudu rahatlatır. Sinirleri yatıştırır. Cilde yumuşaklık parlaklık ve pürüzsüzlük sağlar cildi kurutmadan ve tahriş etmeden temizler, cildin diri kalmasına yardımcı olur. Süt, cildi elimine etmek için doğal bir yöntemdir. Süt proteinleri saçı da besleyerek parlaklık kazanmasını sağlar.

Papatya Banyoları : Cilde tazelik verip güzellik sağlar. Sinirleri uyarır. Vücut direncini artırır. Organların güçlenmesini sağlar. Böbrek taşlarının düşmesinde yardımcıdır. Baş dönmesi ve göz kararmasına etkilidir. Nefes açıcı ve damar genişletici özelliği vardır.

Cilde Derinlik Veren Banyo : Cilde canlılık verir, parlak görünmesini sağlar. Vücuda yumuşaklık ve taze bir görünüm getirir.

Anti - Stress Banyosu : Sinirlerin yatışmasına yardımcı olur. Vücudun dirüfinesini sağlar. Psikolojik rahatlık verir.

Çamur Banyosunun Faydaları

● Kireçlenme,
● Vücuttaki toksin maddelerin atımı, kan dolaşımının hızlanması,
● Vücuttaki elektrik akımının iletilmesi,
● Her türlü romatizmal hastalıklar, nevralji, nevrit, polinevrit, kırık, çıkık ve çocuk felçlerine iyi gelir.
● Cildin direncini arttırır ve dengesizlikleri giderir.
● Adale ve eklem ağrılarının azaltılması,
● Termal sudaki değerli elementlerin vücuda kazandırılması,
● Romatoit Artrit (ateşli romatizma hastalıkları)
● Vücuttaki toksinlerin atılması, siyatik problemlerinin ağrılarının azaltılması,
● Hareket kısıtlıklarının azaltılması, gevşeme ve rahatlamanın sağlanması mümkün olabilmektedir.

Masaj ve Masaj Çeşitleri, Masajın Faydaları

Masaj yapılan insanın sağlığı üzerinde pek çok yararlı etkide bulunur; kan dolaşımını düzenler, kasları gevşetir, sindirime yardımcı olur ve lenf sistemini harekete geçirerek atık maddelerin boşaltımını hızlandırır. Bunlar, ilgi ve şefkat gösterildiğini hissetmenin getirdiği etkilerle birleştiğinde günümüz ilaçlarıyla kıyaslanamayacak kadar olağanüstü bir iyileşme sağlar. Hem de çabucak.

Klasik Masaj : Vücuda tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları - hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak, rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektedir.

Spor Masajı : Spor Masajı özellikle sportif etkinliklerde kullanılan spesifik bir masaj türüdür. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler, öncelikle Ritim & NBSP (süre ve bası) miktarlarının değişik olmasıdır.

Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır. Spor aktivitesinden önce ya da sonra yapılabileceği gibi aktivite sırasında devre aralarında da çok seri bir şekilde lokal olarak da uygulanabilir

Sıcak Taş Masajı : Sıcak taş masajı, su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan lav taşlarının, sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır. Bu uygulamada lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde Termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığı için, hücrelerin daha fazla oksijen ile temasa geçmesini bunun sonucunda da metabolizmanın hızlandığı için, hücrelerin daha fazla oksijen ile temasa geçmesini sağlar. Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda çakra adı verirken enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.

Aroma Terapi Masajları : Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Mesajın temposu düşük, hareketlerin şiddeti ise hafiftir ve daha çok rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masaj türüdür. Ağrı giderici ve kas gevşetici, zehir atıcı, nefes açıcı, sinir sistemini dengeleyici, depresyon ve uykusuzluk giderici, hafıza güçlendirici, hücre yenileyici gibi etkileri olduğundan aşırı stres, gerginlik, uykusuzluk, aktif çalışma sonucu vücutta oluşan kasılmaları azaltır.

Hint Baş Masajı : 5 bin yıldır Hindistan'da uygulanan bir masaj yöntemidir. Zihni dinlendirir ve rahatlatır. Bedene sıkışıp kalmış duygusal sorunlardan alınılmasını sağlar. Hücre ve dokuların beslenmesi, bedenin toksinlerden arınması için üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik öz yağlarla uygulanan özel tekniğiyle kasları rahatlatır. Kan dolaşımını hızlandırır.

İsveç Masajı : Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir

Hamile Masajı : Hamilelik bir kadının vücudunda ağır görevlere neden olur. Hamile olan kadının rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı vardır. Bu masaj vücuda yüklenmiş ağırlığın sebep olduğu rahatsızlıkları giderdiği gibi, şişliği azaltır, sinir sistemini rahatlatır, yorgunluk halini giderir ve bir tonik görevi görür.

İsveç Aromaterapisi : Tüm vücuda uygulanan masaj çeşididir. Yaklaşık 10 çeşit bitki özünün karışımından elde edilen özel yağla yapılan masaj vücudun enerji dengesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak ağrıların geçmesini sağlar.

Meyve Terapi Masajı : Özel olarak sadece meyve özlerini içeren yağlarla yapılan masaj özellikle cilde etki yaparak daha parlak ve sağlıklı bir cilt sağlar. İçinde bulunan meyve özleri farklı bir ortam yaratır. Tansiyon ayarlayıcı, sakinleştirici, antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Deluxe İsveç Masajı : Kas, iskelet ve sinir sistemine etki eden rahatlatıcı ve gevşetici özel yağlarla yapılan bir masajdır. Özellikle günün yorgunluğundan ve stresinden kurtulmak için en uygun masaj türüdür.

Anti-Selülit Masajı : Selülitin oluşmasının başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Selülitten kurtulmanın en etkili yöntemi masajdır. 15 ayrı bitki özünü içeren yağımız masajla birlikte kan ve lenf dolaşımını da hızlandırarak dokuların oksijenle beslenmesini sağlar. Masajla birlikte bölgedeki yağlar parçalanarak hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar ve selülitli bölgelerin iyileşmesinde önemli etkiler meydana gelir.

Anti-Stres Masajı : Günlük stresinizin hafifletilmesine yönelik hafif basınçlarla özel ağrı kesici ve rahatlatıcı yağlarla yapılan masaj uygulamasıdır. Özellikle stresten oluşan baş boyun bel ve bacak ağrıları için uygulanan masaj türüdür.

Thai Masajı : Vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için yapılan bir masaj türüdür... özellikle vücuttaki enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsar.

Thai Masajının Yararları

● Mekanik etkiyle dolaşımı düzenler.
● Lenfa drenajını arttırır.
● Sertlik ve yapışıklıkları giderir.
● Rahatlama ve gevşeme etkisi yaratır.
● Nöro kimyasal etki ile bazı hormonların salgılanması ve biyokimyasal reaksiyonların gerçekleşmesi sonucu kimyasal ağrı kesicilerin üretilmesi sağlanır.
● Esneklik ve eklem hareket açıklığını arttırır.
● Sakatlanmalara karşı direnç oluşturur.
● Homeostazis (iç denge) oluşumuna yardımcı olur.
● Laktik asit ve diğer toksinlerin atılımına yardımcı olur.

Siatsu Masajı : Şiatsu masajı insana hafiflik, huzur, ve dinçlik verir. Kas dokusunun esnekliğini arttırmaya yarar. Şiatsu masajı baş ve sırt ağrılarına iyi gelir. Zihni berraklaştırır ve düşünme hızınızı artırır. Bilinen yan etkisi yoktur. Çocuklara yapılan shiatsu nun pek çok faydası bulunmaktadır. Çocuklardaki uyku problemleri, kabızlık, hazımsızlık, hırçınlık, sinirlilik, stres, depresyon, baş ağrısı, migren ve bunun gibi şikâyetler shiatsu masajı ile giderilebilir. Ayrıca çocukların bağışıklık sistemleri güçlendirilebilir.

Refleksoloji Masajı : Ayaklar vücudumuzun en az önem gösterilen yerleridir aslında ayaklarımız vücudumuzun aynasıdır, ona gereken önemi vermek tüm vücudumuzun sağlığı için önemlidir. Bu masaj tekniğinde, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerji çözülür. Bunun sonucunda beden fonksiyonları normale döner; vücut, iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir. Son derece basit ve kolay uygulanan bu masaj yöntemi, vücudu stresten arındırır, rahatlatır ve dinlendirir.

Refleksolojinin Faydaları

● Bağışıklık sistemini güçlendirir
● Uyku düzeni sağlar
● Stres ve yorgunluk şikâyetlerinin azalmasını sağlar
● Regl ve menopoz sorunlarında etkilidir
● Hazımsızlık, kabızlık problemlerini azaltır
● Romatizma ve eklem ağrılarını hafifletir

Vücut Bakım Analizleri

Cihaz şişmanlık ve zayıflık problemlerinde vücuttaki yağlı ve yağsız kitleleri, vücudun kalori ihtiyacını ve dağılımını sayısal ve grafiksel olarak belirleyen, elde ettiği verilerin sonuçlarını kullanıcıya sunan ve yaklaşık 1.000 hastanın sonuçlarını hafızasında depolayabilen bir sistemdir.

● Pressoterapi ( Basınçlı Dalga Bakımı )
● Beauty Heat ( Isı Battaniyesi )
● Vakum Selülit Makinesi ( Starvac SP )
● Ultatone / Future Pro

Cilt Bakımları

Termal suyun deri üzerindeki gençleştirici etkisiyle cildin doğal ürünler eşliğinde derinlemesine temizlenmesi ve cilt tipine uygun olarak seçilen maskelerle canlandırılması biçiminde uygulanır. Otelimizde yer alan güzellik salonunda; Termal suyun deri üzerindeki gençleştirici etkisiyle, cildin doğal ürünler eşliğinde derinlemesine temizliği ve bakımı sağlanır.

İlk olarak uygulanan buhar banyosu ile gözenekler açılır. Siyah noktalar temizlenir. Peeling (ölü deriden arınma) ile cilt makyaj artıklarından ve ölü hücre tabakasından temizlenerek cildin nefes alması sağlanır. Çeşitli doğal maskeler ve vitaminlerle beslenen cilt bu işlemin bitiminde tonik ile sıkıştırılır. Her cilt tipine göre değişen özel kremler vitaminler ve maskeler "NBSP" I yardımıyla yüz ve boyun bölgesine masaj yapılarak uygulanır. Son olarak "HOT FREKANS" ile kan dolaşımı hızlandırılır. Bu sayede 45-60 dakikada cildiniz yumuşak, temiz ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

● Yoğun Cilt Bakımı
● Akne ve Sivilce Bakımı
● Ampul Crash ( Ani Kür Bakımı )
● C Vitaminli Bakım Kürü
● Hücre Yenileyici Bakım Kürü
● Oksijen Bakımı
● Özel Göz Bakımı
● Yüz Masajı
● Bamboo ( Cilt Onarıcı Bakım)
● E Vitaminli Işıltılı Bakım
● Altın Bakımı
● Vitaminli Special Bakım

Ozon Terapinin Yararları

Detoks Etki : Yaşayan insan bedeni içinde birçok kimyasal reaksiyonlar gelişir ve bazı toksin türünde vücuda zararlı maddeler oluşur. Bu maddeler normalde deriden ter, karaciğerden safra yoluyla bağırsaklardan ve idrar yoluyla böbreklerden atılır. Ozon saunada ısı ve nem yardımıyla bu maddeleri terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Dolaşımın Hızlanması : Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Kalp damar sistemi zararsız bir egzersizden geçirilmiş olur. Artan kan dolaşımı tansiyon üzerine olumlu etkiler yaratırken tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların hızla uzaklaştırılmasına neden olur.

Zayıflama : Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kcal, harcanmasına neden olur. Yakılan kalori çıkılan ısı ve kişinin beden özelliklerine, yaşına göre değişmektedir.

Böbrek Fonksiyonlarına Destek : Normalde böbrek yoluyla uzun sürede atılması gereken birçok toksin madde özellikle ağır metaller terleme yoluyla deriden kolaylıkla atılabilmektedir.

Vücut Direncini Arttırmak : Ozon ve oksijenin cilt yoluyla vücuda girmesi sonucu gelişen birçok biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sonucunda immun sistem modüle ve regüle olmaktadır. Bu sayede özellikle mikrobik kaynaklı birçok hastalığa karşı direnç gelişmektedir.

Hormon Sistemleri Aktive Olur : İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanır. Zayıf çalışan hormonlar normal düzeylere gelirken insan bedeninin aşırılığa izin vermeyen kontrol sistemi sayesinde zararlı sonuçlar gelişmez.

Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir : Özellikle adale dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin süratle uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede seans sonrası kısa bir dinlenmeden sonra çok daha rahatlamış ve zinde halde günlük yaşama devam edilir.

Ağrı Giderici Etkiler : Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.
Mikroptan Arınma : İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur. Fakat birçok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir. Bu sayede temiz, sağlıklı bir cilde sahip olunur.
Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesi : Geçen yıllar ve çeşitli etkilerle cildimiz her geçen gün biraz daha yaşlanır. Zararlı ışınlar, toksik maddeler derinin hücrelerinin yaşlanmasına, kurumasına ve buruşmasına neden olur. Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler. Yeni hücreler gelişir. Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Klinik

Kaplıca Tedavi
Termal Uygulama
Jakuzili Banyolar
Lokal Banyolar
Fango
Çamur Tedavi

Doğal volkanik tüften, zengin mineral içeriğine sahip çamur ile yapılan tedavi. Özel fango cihazından elde edilen karışım, ısıtıldıktan sonra özel paketler şeklinde uygulanmaktadır. Çamurun steril edilebilme olanağı bulunmaktadır

Fizik Tedavi

Omurga Dekompresyon (Bası Giderici) Tedavisi : Bel ve boyun fıtıklarının ameliyatsız tedavisinde son nokta: Amerika Birleşik Devletleri, İlaç ve Gıda Dairesi (Food and Drug Adminisration - FDA) tarafından omurga fıtıklarında bası giderici tedavi olarak onay almış olan DRX9000 omurga bası giderici cihazı artık Korel Klinik'te hizmetinizde. Bel ve boyun fıtıkları, omurga diskinin dejeneratif hastalıklarında etkin tedavi.

Kısa Dalga Diyatermi : Enraf Nonius Curapuls 970 marka, kesikli ve sürekli, 1.000 W gücünde, derin ısı tedavisi. Eklemlerde ve kaslarda elektromanyetik dalgalarla etkin ısı tedavisi.

Elektroterapi : İleri teknoloji ürünü Enraf Nonius 684V model. 4 bağımsız kanallı, 16 değişik akım ile 36 değişik tedavi, 60 hazır tedavi protokolü, tam bilgisayar kontrollü, elektroterapi ile birlikte uygulanabilen vakum tedavisi.

Ultrason : Enraf Nonius Sonopuls 490 marka, kesikli ve sürekli, 1-3 MHz başlıklı ultrason ile derin ısı tedavisi. Elektroterapi ile birlikte kullanılabilme özelliği.

HighTone Tedavi : HiTop 184 (GBO) marka, 4 kanal, tüm vücut ağrı tedavisi. Hücresel düzeyde tedavi, yeni teknoloji ürünü. Temel uygulamalar, kalça ve diz kireçlenmesi, ağrılı boyun ve bel sendromları, diyabete bağlı sinir bozuklukları ve ağrıları, lenf ödem tedavisi. Klasik elektrik akımlarına göre daha etkili ağrı tedavisi.

Yüzeysel Isı Uygulamaları : İnfraruj, fango parafin, sıcak paket uygulamaları

Compex Elektroterapi : Tam bilgisayar kontrollü olmak üzere felçli kasların uyarısı, ağrı tedavisi. Sporcu rehabilitasyonun da zayıflamış adalelerin elektro jimnastik ile güçlendirilmesi.
Hidroterapi

Tedavi Havuzu : Hidroterapist ile birlikte havuz içinde egzersiz uygulamaları, grup egzersizleri. Ağrılı eklem hastalıklarında su içinde ağrısız egzersiz olanağı.

Tüm Vücut Elektrikli Banyo : Stangerbad banyo, tüm vücut ağrılarında, sinir kökenli ağrılarda banyo ile beraber tedavi edici elektrik akımlarının vücuda verilmesi.

Dört Hücre Elektrikli Banyo : El ve ayakların su içinde elektrik akımları ile birlikte tedavi edilmesi. Özellikle uyuşma ile birlikte giden ağrılı el - kol, ayak - bacak ağrılarında etkin bir yöntem.

Su içi Masaj / Zıt Banyo : Dolaşım bozukluklarında canlandırıcı olarak, ağrı tedavisinde etkin, el ve ayaklar için ardışık sıcak ve soğuk su tedavisi.

Çalkantı Banyosu : Amerika malı, Whitehall marka tribünleri ve orijinal çelik kazanları ile uygulama. Eklemlerin hareket kısıtlılıklarında, kas gerginliklerinde, dolaşım bozukluklarında su masajı ile birlikte etkin tedavi.

Tazyikli Su : Dolaşımı artırıcı, vücudu canlandırıcı etkiye sahip, Avrupa'da geleneksel bir tedavi olan Kneipp tipi uygulama.

Rehabilitasyon

Kinesioterapi : El rehabilitasyonu, nörolojik hastalıklarda rehabilitasyon, spor yaralanmaları sonrası rehabilitasyon, kişiye özel spor ve egzersiz programları.

İzokinetik Egzersiz Ünitesi : CSMI, HUMAC NORM TESTING AND REHABILITATION SYSTEM Dakikalar içerisinde zayıf kas bölgelerinin tespiti, izokinetik egzersiz tedavisi.

Felç(İnme) Sonrası Rehabilitasyon
Ortopedik Rehabilitasyon
Serebral Palsi Rehabilitasyon
Tanı Tedavi Üniteleri

Muayene

● 2 Uzman doktor muayene odası
● 1 Mesul müdür odası
● 1 Hemşire ilk değerlendirme odası

Ekg

● Kalp elektrokardiyografi
● Röntgen
● Kas-iskelet sistemi
● Akciğer ve kalp grafileri

PRP ve Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

● Bağışıklık sistemini güçlendirici olarak ( gribal enfeksiyonlardan korunmada ve vücut direncini güçlendirmede),
● Baş ağrısı, unutkanlık ve migrende,
● Kronik yorgunluk sendromunda ve fibromiyalji (yorgun uyanmak, hafızada yetmezlik, eklem ve kas ağrıları, halsizlik)
● Zayıflama amacı ile ilaç kullanım sıklığı ve miktarını azaltıcı olarak, (astım, alerji, bronşit ve KOAH ta)
● Diabet ve dolaşım sistemi hastalıkları, (ozon kanda antioksidan etki, antienflamatuar etki, kanın sulanması ve oksijen taşıma gücünün artması yoluyla tedavi eder.)
● Anti-aging (yaşlanmayı geciktirici olarak), diş eti hastalıklarında, aftlarda, antiromatizmal olarak selülitler de, kanserli hastalarda, ani işitme kaybı ve kulak çınlamalarında, spor hekimliğinde, iyileşmeyen yaralarda, sivilce, akne ve egzama tedavisinde, birçok hastalıkta tamamlayıcı tedavi olarak, viral hepatit (A, B ve C tipleri), detoksetkisi, ağrı kesici etkisi.
● Kireçlenmelerde ameliyatsız çözüm
● Kendi kanınızla gelen sağlık

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi Nedir?

Trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir. PRP tedavisi özellikle son yıllarda çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmış yeni bir yöntemdir. Başlangıçta daha çok kozmetik ve anti-aging amaçlı kullanılmış olsa da son dönemlerde özellikle kas iskelet sistemi hastalıklarında kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntemde kullanılan materyal hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır. Yani doğal bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisi direk olarak hastalığı tedavi etmeye yönelik bir tedavidir.

PRP Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

● Kireçlenmeler ( Artrozlar )
● Her türlü kıkırdak hasarlanmaları
● Tenisçi dirseği gibi her türlü tendon hasarları
● Kronik yara iyileşmesinde
● Kozmetik uygulamalar, Diş implantlarında

PRP Tedavisinin İyileştirici Etkisi Ne Zaman Başlar?

Etki birkaç hafta içinde tedricen başlar ve iyileşme süreci 3 ay ile 12 ay arasında devam eder. Ağrı yavaş yavaş azalır ve süreç içinde geçer.
Ücretsiz Yiyecek & İçecek Hizmetleri

● Açık Büfe; Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği

Ücretsiz Oda Hizmetleri

● Günlük Oda Temizliği
● Günlük Havlu Değişimi
● 3 Günde Bir Nevresim Değişimi
● Terlik
● Uydu TV Yayını
● Su Isıtıcısı ve Çay, Kahve İmkânı

Ücretsiz Spor, Aktivite ve Eğlence Hizmetleri

● Fitness Center
● Sauna
● Buhar Odası
● Türk Hamamı
● Jakuzi
● Aerobik
● Su Jimnastiği
● Gece Animasyon Şovları
● Canlı Müzik

Ücretsiz Çocuk Aktiviteleri

● Mini Club
● Mini Disco

Diğer Ücretsiz Hizmetler

●Genel Alan, Lobby ve Odalarda Normal Hızındaki Wi-Fi İnternet

Ücretli Yiyecek & İçecek Hizmetleri

● Tüm Alkolsüz içecekler
● Tüm Taze Sıkılmış Meyve ve Sebze Suları
● Oda Servisi
● Minibar
● A’la Carte Restoranlar ( Kişi Başı Servis Ücreti Alınmaktadır. )

Ücretli Spor, Aktivite ve Eğlence Hizmetleri

● Aerobik
● Pilates
● Basketbol
● Bilardo
● Okçuluk
● Havalı Tüfek
● Badminton
● Bowling

Diğer Ücretli Hizmetler

● Kuaför
● Masaj & Kese
● Güzellik Merkezi ve Bakım Üniteleri
● Doktor ve Hemşire Hizmetleri
● Kuru Temizleme ve Çamaşır Yıkama
● Business Center
● Araç kiralama
● Fotoğraf Hizmetleri
● İnternet Cafe
● Telefon, Faks
● Doğum Günü Pastası ve Çiçek Siparişleri
*Aşağıdaki bilgileri girerek bu tesis içerisinde aramanızı güncelleyebilirsiniz.
ARA
3 ve 6 Taksit
 
3 ve 6 Taksit
3 ve 6 Taksit
 
3 ve 6 Taksit
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu otel için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Bu otel için tanımlı kampanya bulunamadı.
Copyright 2020 Termal Keyfi